Projekt #GraZamiana

Motto: I Ty możesz zostać niepełnosprawnym!!!!

Projekt #GraZamiana ma na celu zmianę świadomości społecznej wobec niepełnosprawności.

Sytuacja w której, uczestnicy doświadczają perspektywy ograniczenia osoby z niepełnosprawnością jest punktem wyjścia dla zabawy, w której to słabość staje się siłą.

Towarzystwo, obecność Profesorów i Profesorek-osób z niepełnosprawnościami- w trakcie wykonywanych przez uczestników zadań w sposób naturalny i głęboko zapadający w serce, znosi dystans i zmienia świadomość.

Konstrukcja i przebieg zadań do wykonania w czasie #GraZamiana w sposób aktywny angażuje uczestników, niewymuszenie edukując ich w kwestii wrażliwości społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami.

 

Kostka #GraZamiana- o co chodzi?
Na samym początku Gry uczestnik losuje jedną z czterech niepełnosprawności, z którą spędzi kolejne chwile poznając świat z innej perspektywy. 
Dlaczego powierzamy wybór niepełnosprawności rzutowi kostką? 
Celem udziału jest poznanie świata z perspektywy osoby z niepełnosprawnością, a ta nie jest naszym wyborem.
Po wylosowaniu niepełnosprawności, nasi Wolontariusze pomagają uczestnikowi ,,stać się” osobom z niepełnosprawnością; zasłaniając oczy, krępując nogi, podając wózek itd. 
dalsza część udziału polega i zależy od budowanej relacji z Profesorami i Profesorkami, którym niepełnosprawność towarzyszy każdego dnia. 

Chcesz spróbować? 
Sprawdź gdzie i kiedy gramy, lub skontaktuj się z nami.